sobota, 30 kwietnia 2011

Wieniawa Lublin wygrała ze Startem Krasnystaw

Imponująca passa Wieniawy Lublin trwa! Drużyna Marka Sadowskiego na wiosnę jest niepokonana. W sobotę na stadionie przy ul. Leszczyńskiego w Lublinie wygrała 1-0 ze Startem Krasnystaw.

Wieniawa na prowadzenie wyszła w 19. minucie. Szóstą bramkę w sezonie zdobył najskuteczniejszy strzelec lubelskiej drużyny Rafał Bielak. Do tego czasu na boisku działo się nie wiele. Oba zespoły spotkanie rozpoczęły bardzo sennie.

Po półgodzinie gry Wieniawa znowu groźnie zaatakowała. Akcję zainicjował Piotr Baran, który posłał podanie do Rafała Bielaka. Lubelski napastnik uderzył z całej siły, ale Sławomir Ryć był na posterunku. Chwilę później mieliśmy powtórkę tej sytuacji. Bielak strzelał, Ryć bronił.

W końcówce  pierwszej połowy przebudzili się zawodnicy Startu. W 37. minucie w pole karne Wieniawy wpadł Kamil Sawa i został powalony na ziemię. Gwizdek sędziego Konrada Kostrubały milczał.

Po przerwie utrzymywała się przewaga gości, która jednak nie miała przełożenia na wynik. W bramce Wieniawy świetnie spisywał się Andrzej Zdunek.  W 60. minucie przebudzili się gospodarze. Podanie od Przemysław Puszki przejął Rafał Bielak, przymierzył, uderzył i trafił prosto w Sławomira Rycia. Chwilę później akcję w cyrkowym stylu przeprowadził wprowadzony w drugiej części gry Mateusz Majewski. Zawodnik Wieniawy próbował zmylić bramkarza Startu podbijając piłkę głową.

Pod koniec spotkania dwie dobre sytuacje do wyrównania miał Paweł Klimkiewicz. Za pierwszym razem jego strzał wybronił Andrzej Zdunek, za drugim zabrakło mu minimalnie precyzji – piłka o centymetry przeleciała obok lewego słupka.

Wynik pozostał bez zmian. Wieniawa wygrała u siebie ze Startem 1-0 i wyprzedziła go o jeden punkt w tabeli.

Wieniawa Lublin – Start Krasnystaw 1-0 (1-0)
1-0 Rafał Bielak (19.)

Andrzej Zdunek - Maciej Borowiński, Michał Kusyk, Adrian Ręba, Michał Boniaszczuk, Łukasz Mazurek, Damian Ścibior ( 84. Marcin Pietrzak), Piotr Baran ( 46.  Mateusz Majewski) Jacek Wójcik, Marcin Urban ( 51. Przemysław Puszka), Rafał Bielak ( 70. Artur Sadowski)

Sławomir Ryć -  Szczepan Sawa, Michał Gutowski, Mateusz Banaszkiewicz, Artur Dowhoszyja, Dawid Bielak ( 70. Dawid Szostak),, Daniel Chariasz, Paweł Klimkiewicz Marek Szponar ( 46. Sebastian Suduł), Kamil Sawa,  Sebastian Sadowski

Żółte kartki: Piotr Baran (31.), Maciej Borowiński ( 84. )., Artur Sadowski ( 90+1. )