niedziela, 5 września 2010

4. kolejka IV ligi: Lublinianka wygrywa po karnym

Stadion przy ulicy Leszczyńskiego trzeci raz w tym sezonie przyniósł szczęście Lubliniance. Drużyna Zbigniewa Grzesiaka w sobotę wygrała ze Stalą Kraśnik 1-0, po bramce z karnego zdobytej przez Konrada Zielińskiego.

Popularny „Zielu” nie trenował regularnie w okresie przygotowawczym. Po raz pierwszy na boisku w tym sezonie pojawił się przed tygodniem, w wyjazdowym meczu z Unią Bełżyce. W sobotę trener Zbigniew Grzesiak wystawił go w wyjściowym składzie. Zieliński odpłacił się za zaufanie w 51. minucie. Prowadzący spotkanie sędzia Wojciech Rek podyktował wtedy dla gospodarzy jedenastkę. Na skraju pola karnego faulowany był Stefan Kucharzewski. Na początku nikt z zawodników Lublinianki nie kwapił się, aby podejść do piłki, więc „Zielu” wziął odpowiedzialność na swoje barki. Bramkarz Stali Marcin Mańka, przy jego mocnym strzale nie wiele mógł zrobić.

Obserwujący mecz kibice Lubliniaki odetchnęli z ulga. Gra gospodarzy przez pierwszą połowę pozostawała wiele do życzenia. Przy piłce częściej utrzymywała się stawiona w roli faworyta Stal, W jej składzie w sobotę wybiegło dwóch piłkarzy w przeszłości występujących w ekstraklasie: Marcin Mańska i Tomasz Prasnal.
Same nazwiska to jednak za mało, tym bardziej jeśli w zespole brakuje skutecznego napastnika. Goście w pierwszej połowie mogli strzelić Lubliniance przynajmniej dwie bramki. W pierwszej sytuacji pojedynek sam na sam z Pawłem Górskim przegrał Krzysztof Jabłoński. W drugiej Filip Drozd minimalnie przestrzelił obok słupka rywali.

Lublinianka po przerwie oddała inicjatywę rywalom. Szybko zdobyta bramka uśpiła czujność jej obrońców. Na efekty takiej postawy nie trzeba była długo czekać. W 60. minucie wydawało się, że goście doprowadzą do wyrównania. Sędzia Wojciech Rek, tuż po tym jak piłka załomotała w siatce Lublinianki odgwizdał jednak pozycję spaloną. Pracę arbitra w mocnych słowach musiał skrytykować trener Stali Jerzy Rot, który na ostatnie 10 minut spotkania został wyproszony na trybuny.

Lublinianka Lublin - Stal Kraśnik 1-0 (0-0)

Lublinianka – Górski, Nogas, Paździor, Zieliński, Łysek, Sobiech, Wieczorek ( 55 Grzesiak) Josicz, Sebastianiuk, Kucharzewski (90 Wszoła), Góral

Żółte karki: Sobiech (24) Dydo(85)
Sędzia: Wojciech Rek