środa, 8 września 2010

Grad bramek w Lublinie, Wieniawa ograła Huczwę

Były bramki, emocje, był niewykorzystany rzut karny. Występująca w roli gospodarza Wieniawa Lublin pokonała w 5. kolejce IV ligi Huczwę Tyszowce 4-2

To pierwsza porażka  Huczwy. Po raz pierwszy w Lublinie w tym sezonie wygrała Wieniawa. Początek wcale nie wskazywał, że mecz dostarczy emocji. Obie drużyn prezentowały się bardzo ospale. Środek tygodnia, niewielka ilość kibiców na trybunach, spotkanie bardziej przypominało popołudniowy piknik niż futbolowe widowisko.

Gorąco na boisku zrobiło się w 23. minucie, kiedy sędzia podyktował dla Huczwy karny. Do piłki podszedł Michaił Somyk przymierzył, i zamiast do siatki trafił prosto w poprzeczkę. Bramkarz Wieniawy, Robert Susz mógł odetchnąć z ulgą, tym razem udało się. Gospodarze nie wyciągnęli z tej sytuacji wniosków i na boisku nadal dominowała Huczwa. W 26. minucie Susz po strzale Jacka Iwanickiego musiał skapitulować. Goście prowadzili zasłużenie 0-1.

Wszystko wskazywało na to, że po raz czwarty w tym sezonie komplet punktów trafi do rewelacyjnego beniaminka. Tak było do 38. minuty, kiedy niespodziewanie do wyrównania doprowadził Michał Walendziak. Zawodnicy Wieniawy po przerwie całkowicie zaskoczyli rywala. Minął kwadrans i prowadzili 2-1.Na liście strzelców zapisał się Rafał Bielak.

Zimny prysznic dla gości? Nic z tych rzeczy, piłkarze Huczwy zamiast odrabiać straty, po 60. sekundach przegrywali już 3-1. Tym razem Bielak zaliczył asystę, a do siatki trafił Marcin Urban. Cztery zmiany, które w drugiej połowie przeprowadził trener Jacek Paszkiewicz nie odmieniły oblicza gry.

W 73. Huczwa zdołała strzelić kontaktową bramkę, ale wynik 3-2 utrzymywał się tylko przez chwilę. Na 10 minut przed końcem spotkania zwycięstwo Wieniawy na 4-2 przypieczętował Bielak. Dzięki 2 trafieniom w dzisiejszym spotkaniu, w tym sezonie ma już on na koncie 3 bramki.

Wieniawa Lublin – Huczwa Tyszowce  4-2(1-1)

0-1 Jacek Iwanicki 26'
1-1 Michał Walendziak 38'
2-1 Rafał Bielak 59'
3-1 Marcin Urban 60'
3-2 Stanisław Anioł 73'
4-2  Rafał Bielak 79'

Wieniawa Lublin: Susz, Ścibior, Pszczoła, Ręba,  Bondarenko, Walendziak ( 75. Puszka), Baran, Woleń (79. Charmas ), Wójcik, Bielak (89. Piteraś), Urban (Demianiuk)
Huczwa Tyszowce: Joniec, Anioł, Orzechowski ( 65. Walentyn), Nowosad, Joniec, Cieślik (54. Mruk), Pavlenko ( 57.  Czernoba ), Somyk, Maliszewski (66. Hałasa),Mychalczuk, Iwanicki