sobota, 23 kwietnia 2011

Lublinianka Lublin - Wieniawa Lublin ( relacja + zdjęcia)

Drugie w tym sezonie Derby Lublina przeszły do historii. W Wielką Sobotę Lublinianka Lublin zmierzyła się z Wieniawą. Słoneczna pogoda przełożyła się na frekwencję na trybunach. Niestety sam mecz rozczarował. Zabrakło w nim bramek.

Lublinianka była gospodarzem spotkania. Co ciekawe na tym samym stadionie swoje mecze rozgrywa też Wieniawa, która nie ma własnego obiektu. Obie drużyny czuły się jak u siebie.

Pierwsze minuty upłynęły w atmosferze sielankowego pikniku. Brakowało sytuacji podbramkowych. Nieco ciekawiej na boisku zrobiło się w 18. minucie. Wtedy to na wiwat huknął Łukasz Sobiech. Na kolejną groźniejszą akcję trzeba było poczekać. Po pół godzinie gry na na boisku przypomniał o sobie Łukasz Gromba. Piłka po jego strzale zmierzała do bramki Wieniawy. Na posterunku był Andrzej Zdunek. Chwilę później trener Marek Sadowski musiał przeprowadzić przedwczesną zmianę. Plac gry opuścił Marcin Urban a w jego miejsce pojawił się Mateusz Majewski.

Gospodarze atakowali. Brakowało im dokładności i mieli pecha. Bardzo dobrze spisywał się tego dnia Zdunek.

W drugiej połowie nie się nie zmieniło. Przy piłce częściej utrzymywała się Lublinianka. Okrzyki Marka Sadowskiego nie pomagały. Goście przebudzili się dopiero w samej końcówce. Dynamiczną akcję przeprowadził Remigiusz Baran. Pomocnik wpadł w pole karne Lublinianki. Nim jednak oddał strzał nieprzepisowo został powalony na ziemię. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia choć mógł podyktować karny dla Wieniawy. Niezniechęcani piłkarze beniaminka dalej atakowali. Damian Ścibior zdecydował się na strzał z dystansu. Mocno uderzona piłka wylądowała w rękach Marcina Zapała. Chwilę później w stronę bramki Lublinianki sunął Przemysław Puszka. Bartosz Nogas aby go powstrzymać zdecydował się na faul. Między obydwoma zawodnikami doszło do sprzeczki, po której zostali ukarani żółtymi kartkami.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Lublinianka w zaległym spotkaniu 16. kolejki zremisowała z Wieniawą 0-0.

Lublinianka Lublin – Wieniawa Lublin 0-0

Lublinianka: Zapał, Łysek, Nogas. Chmielnicki (72. Josicz), Sebastianiuk, Paździor, Ł Sobiech, Gromba, Król ( 67. Martyniak), Kucharzewski ( 60. Krupski), Grzesiak ( 60. E. Sobiech)

Wieniawa: Zdunek, Denis, Kusyk, Boniaszczuk. Borowiński, P. Baran ( 70. R. Baran), Ścibior, Popajewski ( 75. Sadowski),Wójcik, Bielak ( 60. Puszka), Urban ( 30. Majewski)

Żółte kartki: Ścibior, Martyniak, Nogas, Puszka