sobota, 11 września 2010

Góral strzela, Lublinianaka wygrywa

Mimo kłopotów finansowych i organizacyjnych bardzo dobrze w tym sezonie spisuje się Lublinianka Lublin. Prowadzona przez Zbigniewa Grzesiaka drużyna w sobotę wygrała z Roztoczem Szczebrzeszyn 1-0. Bramkę w 75. minucie zdobył Grzegorz Góral.

To piąte zwycięstwo Lubinianki, w sześciu dotychczasowych meczach w tym sezonie. Jeśli dodamy do tego, że we wszystkich spotkaniach u siebie Lublinianka wywalczyła komplet punktów, jej bilans jest jeszcze bardziej imponujący.

Sobotnie spotkanie nie było imponującym widowiskiem. Najlepszym komentarzem, do tego co się działo w pierwszej połowie są słowa spikera: „Teatrzyk a'la Zielona Gęś”. Padająca od rana mżawka sprawiła, że boisko było nasiąknięte wodą. W takiej sytuacji o błędy nie trudno, nie należy się więc dziwić, że zawodnicy obu drużyn grali bardzo chaotycznie.

Do trudnych warunków najszybciej dostosował się Piotr Lipiec.Napastnik jest najskuteczniejszym strzelcem Roztocza Szczebrzeszyn w tym sezonie. W sobotę nie udało mu się powiększyć swojego dorobku.

Bardzo dobrze tego dnia w bramce spisywali się golkiperzy obu drużyn: Paweł Górski i jego kolega Grzegorz Paczos. Paczos skapitulował tylko raz, w 75. minucie, za sprawą Grzegorza Górala. Zawodnik Lublinianki otrzymał bardzo dobre podanie od Stefana Kucharzewskiego i grzechem by było, gdyby go nie wykorzystał.

Roztocze  podzieliło w sobotę los Stali Kraśnik i kilku innych drużyn, które w tym sezonie występowały na stadionie przy Leszczyńskiego. Choć nie było zespołem gorszym, to brakowało mu szczęścia. W ostatniej minucie spotkanie goście zmarnowali piłkę meczową w sytuacji sam na sam z Pawłem Górskim.

Lublinianka Lublin – Roztocze Szczebrzeszyn 1-0(0:0)
1-0 Góral 75'

Lublinianka: Górski, Zieliński, Łysek, Chmielnicki ( 50. Nogas), Paździor, Sebastianiuk, Kucharzewski,  Wieczorek ( 29. Turowski, 59. Krupski), Góral, Sobiech, Grzesiak ( 80. Wszoła)
Roztocze: Paczos, Tomasik, Lipiec, Grela (70. Wachowicz), Chomicz, Antoszek (80. Rugała),  Rajtar,  Bielec, Kuźma, Lipski, Lipiec ( 67. Sawic)

Żółte kartki: Turowski ( Lublinianka), Sawic (Roztocze)

Sędzia: Piotr Kurowski

Z Lublina: Grzegorz Chmielewski